لودریان: روسیه در مرز با اوکراین تنش زدایی کند!

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگه سفارت فرانسه در لندن، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه امروز دوشنبه از روسیه خواست تا درباره آنچه پاریس مدعیِ تحرکات نظامیِ مسکو در مرز اوکراین شد، شفاف سازی کند.

لودریان: روسیه در مرز با اوکراین تنش زدایی کند!

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزیر خارجه فرانسه در این بیانیه گفت: امروز با دمیترو کولبا (Dmytro Kuleba) وزیر امور خارجه اوکراین، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان درباره شرایط اوکراین تبادل نظر کردم.

ژان ایو لودریان در این خصوص اضافه نمود: (در این تماس ها) بر نگرانی جدی و هشیاری بالای فرانسه پیرامون تحرکات نظامی چشمگیر اخیر روسیه در مجاورت مرزهای شرقی اوکراین و کریمه تأکید کردم.

وی در ادامه اضافه نمود: پاریس این مسئله را مهم و ضروری تلقی می نماید که روسیه درخصوص چارچوب و دلایل این تحرکات، به ویژه به وسیله سازمان امنیت و همکاری های اروپا (OSCE) شفاف سازی کند. از روسیه می خواهیم تا به تحریکات خود سرانجام داده و برنامه های لازم برای شروع تنش زدایی را بدون فوت وقت اتخاذ کند.

ریس دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت: حمایت کامل فرانسه از حق حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در مرزهای بین المللی این کشور را متذکر می شوم و در این راستا، فرانسه الحاق غیرقانونی کریمه را به رسمیت نمی شناسد. ما از موضع خویشتن داری و مسئولیت پذیری مقامات اوکراینی در این زمینه حمایت می کنیم.

لازم به ذکر است که مقامات کی یف نسبت به آرایش نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز مشترک دو کشور و همچنین تشدید خشونتها در امتداد خطوط تماسی که نیروهای اوکراینی را از جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در دونباس جدا می نماید، ابراز نگرانی نموده اند؛ اما کرملین تهدیدآمیز بودن حضور نیروهای خود را رد می نماید و در عین حال می گوید که آنها تا زمانی که لازم باشد، در منطقه می مانند.

دمیتری کوزاک یکی از مقامات بلندپایه کاخ کرملین نیز هفته گذشته گفت که بسته به سطح مناقشه نظامی در شرق اوکراین، روسیه مجبور خواهد شد که از شهروندانش در این منطقه محافظت کند.

این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز آدینه به همراه همتایان فرانسوی و آلمانی خود ضمن اعلام حمایت از کی یف در مواجهه با اقدام ها و سیاستهای مسکو، از مقامات روسیه خواست تا هرگونه آرایش نظامی در این منطقه را متوقف نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2997

به "لودریان: روسیه در مرز با اوکراین تنش زدایی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لودریان: روسیه در مرز با اوکراین تنش زدایی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید