معترضان آمریکایی پس از توییت های ترامپ: قرنطینه نمی خواهیم

به گزارش هنجس بلاگ، براساس نظرسنجی موسسه پیو بیشتر آمریکایی ها نگران رفع زودهنگام قرنطینه هستند. اما معترضان پس از توییت های ترامپ جرات بیشتری برای اعتراض یافتند.

معترضان آمریکایی پس از توییت های ترامپ: قرنطینه نمی خواهیم

صدها نفر از مردم در سراسر آمریکا روز شنبه (30 فروردین ماه) علیه قرنطیه مرتبط با ویروس کرونا اعتراض کردند. آنها از قوانین قرنطینه، افزایش هزینه های زندگی و تعطیلی مشاغل نگرانند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، بسیاری از کارشناسان سخنان و توییت های ترامپ را محرک و مشوق این اعتراض ها می دانند. ترامپ دیروز با نوشتن 3 توییت تحریک آمیز از هوادارانش در 3 ایالت میشیگان، مینه سوتا و ویرجینیا خواست تا قانون قرنطینه را بشکنند. این سه ایالت فرماندارانی دموکرات از حزب رقیب ترامپ دارند.

صدها نفر از شهروندان کنکورد مقابل دفتر قانون گذاری ایالت نیوهمپشایر تظاهرات کرده و خواستار تغییر سریع قوانین ماندن در خانه شدند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

براساس برآوردها حدود 400 نفر در هوای سرد و زیر باران شدید روبروی دفتر ایالتی و قانونگذاری نیوهمپشایر شهر کنکورد دور هم جمع شدند. بسیاری از آنها در خودروهای خود نشستند و برخی نیز روبه روی مجلس ایالتی ایستادند تا پیام قرنطینه ضروری را نیست به گوش مقامات برسانند.

بسیاری از معترضان بر این باورند که قرنطینه طولانی برای مبارزه با کووید-19 در ایالاتی که تعداد مبتلایان کمی دارد چندان ضروری نیست.

در میان جمعیت چندین مرد مسلح با یونیفرم های نظامی و صورت های پوشیده دیده می شدند.

الکس جونز تئوریسین راست گرا در حال سخنرانی در تظاهرات بازگشایی آمریکا در منطقه کاپیتول در آستین تگزاس / عکس: خبرگزاری فرانسه

در تگزاس آمریکا نیز بیش از 250 نفر در مقابل دفتر ایالتی کاپیتول در شهر آستین تظاهرات کردند. الکس جونز تئوریسین راست گرا و بنیانگذار سایت اینفووار در این تظاهرات سخنرانی کرد.

جاستین گریس یک فعال سیاسی از گروه آزادی برای جوانان آمریکایی در این باره می گوید: زمان بازگشایی تگزاس فرا رسیده است، وقت آن است که به مردم اجازه دهیم کار کنند. زمان تعامل اختیاری و شکل دادن حس خوب روزانه در زندگی فرارسیده است. آمار اعلامی از سوی مقامات در مورد کرونا چندان نگران کننده نیستند.

در این میان تنها تعداد کمی از تظاهرکنندگان توصیه های فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

تظاهرکنندگان در خارج از دفتر قانون گذاری ایالت مریلند در خودروهای خود مانده و دست نوشته و پلاکاردهایی مانند فقر هم ما را می کشد را تکان دادند.

معترضان در منطقه آناپلیس مریلند از داخل خودروهای خود اعتراض کرده و دست نوشته و پلاکاردهای خود را تکان دادند/عکس: خبرگزاری فرانسه

دولورس یک آرایشگر به خبرگزاری فرانسه گفت: من نمی توانم بیکار باشم، کسب و کار شخصی خودم را دارم و کارمند دولتی نیستم.

او افزود: من باید کار کنم و برای زندگی پول درآورم. در غیر این صورت می میرم.

تظاهرات در سراسر کشور در شهرهای کلمبوس، اوهایو، سن دیه گو، کالیفرنیا و همچنین ایالت های ایندیانا، نوادا و ویسکانسین برگزار شد.

تعداد معدودی از مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند و بیشتر آنها درکنار هم پرچم آمریکا را تکان دادند.

آزادانه زندگی کن یا بمیر

معترضان در برخی از ایالت های تحت رهبری دموکرات ها نیز از توییت های محرک ترامپ برای بازگشت سریع به شرایط عادی حمایت کردند اما تظاهرات در ایالت های جمهوری خواه مانند نیوهمپشایر و تگزاس بیشتر و گسترده بود.

دست نوشته معترضان در آستین تگزاس سواحل و پارک ها را باز کنید / عکس: خبرگزاری فرانسه

آمریکا بیش از هر کشور دیگری با آمار مبتلایان و جان باختگان ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند. بیش از 734 هزار مبتلا در آمریکا شناسایی شده و بیش از 38800 نفر در این کشور تا خاتمه عصر شنبه (30 فروردین) جان باخته اند.

بیشتریت آمریکایی ها با قوانین محدود کننده، ممنوعیت تردد و تعطیلی مشاغل روبه رو هستند.

در کنکورد، تظاهرکنندگان دست نوشته هایی مانند آمار دروغ و بازگشایی نیوهمپشایر را حمل می کردند.

بیشتر آنها می خواستند قرنطینه این شهر 1.3 میلیون نفری زودتر از تاریخ 4 می خاتمه یابد. براساس برنامه های قبلی قرار است قرنطینه تا این تاریخ ادامه یابد.

آزادانه زندگی کن یا بمیر، برخی از معترضان در مقابل دفتر ایالتی اویاهو در میان موج پرچم های آمریکا شعار مربوط به دوران جنگ انقلاب (استقلال) آمریکا را سر دادند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

اسکای مورفی 63 ساله یکی از تظاهرکنندگان در تماس تلفنی به خبرگزاری فرانسه گفت: مردم در این تظاهرات بسیار راضی هستند و راضیی برای جامعه بسیار لازم است.

در اوایل روز جمعه نیوهمپشایر از شناسایی 1287 کیس جدید مبتلا به ویروس کرونا و 37 مرگ خبر داد.

کشور آزاد

مورفی گفت: بسیاری از مردم در سراسر آمریکا می گویند کار خود را در هر زمان که بخواهند انجام می دهند. زیرا آمریکا یک کشور آزاد است.

معترضان در نیوهمپشایر کنکورد خواستار خاتمه دادن به قوانین قرنطینه شدند/عکس خبرگزاری فرانسه

براساس نظرسنجی موسسه پیو بیشتر آمریکایی ها نگران رفع زودهنگام قرنطینه هستند، اما معترضان پس از توییت های محرک ترامپ جرات بیشتری برای اعتراض یافتند.

ترامپ خواستار بازگشایی هر چه زودتر کسب و کارهاست. از زمان اعمال قوانین قرنطینه در ایالت های آمریکا 22 میلیون کارگر آمریکایی بیکار شده اند.

ترامپ تا کنون بارها خواستار بازگشت کارگران به محیط های کاری شده است.

او در کنفرانس خبری روز شنبه کاخ سفید گفت: من هنوز فکر می کنم برخی از فرمانداران فرار کرده اند و خبری از آنها نیست.

ترامپ از بازگشایی برخی از مشاغل در تگزاس و ورمونت از روز دوشنبه استقبال کرد و افزود: این کشور هنوز هم به اقدامات احتیاطی در فاصله گذاری اجتماعی نیاز دارد.

-

-

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 693

به "معترضان آمریکایی پس از توییت های ترامپ: قرنطینه نمی خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان آمریکایی پس از توییت های ترامپ: قرنطینه نمی خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید