اجباری شدن ماسک در کاخ سفید

به گزارش هنجس بلاگ، بعد از ابتلای دو دستیار کاخ سفید به ویروس کرونا به کارکنان دستور داده شده هنگام ورود به بخش غربی ساختمان ماسک بزنند.

اجباری شدن ماسک در کاخ سفید

دفتر کارکنان کاخ سفید اعلام کرده است که اعضا و کارکنان باید به جز زمانی که با رعایت فاصله پشت میز کار خود نشسته اند، ماسک بزنند.

این دستور بعد از آن صادر می شود که یک دستیار مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، و یک دستیار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور به کووید-19 مبتلا شدند.

ترامپ گفت که این مقررات را او اعمال کرده است.

با این حال او روز دوشنبه بدون ماسک در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید حاضر شد و گفت نیازی به دنبال کردن این دستور ندارد چون از دیگران خیلی فاصله می گیرد و بیماری دو نفر از کارمندان را کم اهمیت جلوه داد.

او گفت: هر روز صدها نفر وارد کاخ سفید می شوند. فکر می کنم عملکرد ما در مهار آن خوب بوده است.

سه عضو کارگروه مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا در کاخ سفید به طور داوطلبانه خود را برای دو هفته قرنطینه کرده اند چون احتمال می رود در معرض ویروس قرار گرفته باشند.

این افراد شامل دکتر آنتونی فائوچی، رئیس سازمان بیماری های واگیردار آمریکا، است که به چهره شناخته شده تلاش ها برای مهار این بیماری در آمریکا بدل شده است.

همچنین روز جمعه معلوم شد که کیتی میلر، سخنگوی پنس و همسر استفان میلر مشاور ترامپ، به کرونا مبتلا شده است.

ترامپ گفت که بودجه بیشتری برای افزایش تست کرونا در سطوح ایالتی اختصاص داده خواهد شد. ایالت ها بر اساس هدف مشخص شده برای ماه مه تدارکات لازم را دریافت خواهند کرد.

مقام های ارشد کاخ سفید که با ترامپ در تماس دائم هستند، درحال حاضر به طور روزانه تست می شوند.

ترامپ در پاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران در این مورد که چه زمانی امکان تست برای همه مردم فراهم خواهد شد، گفت: اگر کسی همین حال بخواهد تست شود، امکان آن را دارد.

این ادعا به شدت زیر سوال رفته است.

ترامپ هفته هاست ایالت ها را به کاهش محدودیت ها تشویق می کند و با توجه به اخبار ناگوار تأثیر این اپیدمی بر اقتصاد می گوید، وقت از سرگیری فعالیت های اقتصادی فرارسیده است.

با این حال کارشناسان بهداشت عمومی اخطار داده اند که کاهش عجولانه محدودیت ها می تواند به موج دوم اپیدمی منجر شود.

به گزارش بی بی سی، سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (سی دی سی) با انتشار مجموعه توصیه هایی گفته است که مقررات منع تردد نباید کاهش یابد؛ مگر آن که هر منطقه ای که قصد این کار را دارد، برای 14 روز شاهد افت موارد آلودگی است و توانایی انجام 30 تست در ازای هر هزار نفر جمعیت را دارد. کاخ سفید هفته پیش توصیه های سی دی سی را رد کرد اما شماری از ایالت ها آنها را اتخاذ کرده اند.

به گفته یک گروه خیریه به نام پروژه ردگیری کووید در هفته اول ماه مه در آمریکا روزانه به طور متوسط 248 هزار تست انجام شده است.

طبق اعلام کاخ سفید، هم اکنون روزانه 300 هزار تست انجام می شود اما محققان برجسته بهداشت عمومی می گویند آمریکا باید بتواند پیش از بازگشایی روزانه حداقل 900 هزار تست انجام دهد.،ایسنا

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 841

به "اجباری شدن ماسک در کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری شدن ماسک در کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید