معرفی محصول جایگزین فراوری ساندرو و ال نود در پارس خودرو

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران:خودروسازی سایپا خط فراوری کوییک R را به مدت 10 سال به شرکت پارس خودرو منتقل کرد.

معرفی محصول جایگزین فراوری ساندرو و ال نود در پارس خودرو

به گزارش خبرنگاران سایپا به عنوان سهامدار پارس خودرو با پر کردن ظرفیت خالی این خودروساز، خواستار کاهش اثرات تحریمی بر این شرکت است. بعد از بازگشت تحریم ها از مرداد 97 و خروج تدریجی شرکای تجاری خودروسازان، خطوط فراوری بسیاری از خودروهای مونتاژی متوقف یا محدود ماند. این در شرایطی است که پیش از این اتفاق تمرکز سومین خودروساز کشور روی مونتاژ محصولات دو برند رنو و برلیانس قرار داشت.

پارس خودرو از محصولات برند رنو فراوری L90 (تندر 90)، ساندرو و ساندرو استپ وی را در دستور کار داشت. این خودروساز در سال 92 فیس لیفتی با تغییرات جزئی از تندر 90 را با نام پارس تندر به خطوط فراوری خود افزود. پیش از شروع تحریم های صنعت خودرو در سال های 91 و 92 پارس خودرویی ها مونتاژ بعضی از محصولات برند نیسان ژاپن را نیز در دستور کار داشتند ولی این خودروساز ژاپنی با شروع تحریم های صنعت خودرو در آن سال ها همکاری خود را با پارس خودرو قطع کرد. با توجه به شروع تحریم های صنعت خودرو در دور اول و خروج شرکای اروپایی و آسیایی از بازار خودروی کشور خودروسازان چینی از این فرصت استفاده نموده و به نوعی جای پای خود را در صنعت خودروی کشور محکم کردند. سهم پارس خودرو از حضور چینی ها در بازار خودروی کشور همکاری با برند برلیانس بود. پارس خودرو سه محصول برلیانس به نام های برلیانس H330، برلیانس H320 و برلیانس کراس را با همکاری این شریک چینی در خطوط فراوری خود مونتاژ می کرد.

البته در کنار همکاری با شرکای فرانسوی و چینی این خودروساز به صورت حق العمل کاری برای عظیم ترین سهامدار خود یعنی سایپا پراید فراوری می کرد.

با قطع همکاری شرکای خارجی پارس خودرو و همچنین توقف فراوری پراید عملا خطوط فراوری پارس خودرو با محدودیت هایی همراه شده است. حال سایپا نسخه جدیدی برای شرکت زیرمجموعه خود پیچیده است.

به طوری که براساس اطلاعیه ای که سایپا در سایت کدال سازمان بورس منتشر نموده این خودروساز با انتقال خط فراوری کوییک R به پارس خودرو موافقت نموده است.

البته در اطلاعیه سایپا آمده است علاوه بر کوییک R سایر محصولات خانواده R سایپا نیز از این به بعد در پارس خودرو فراوری و تحت نام این برند به فروش می رسند.

همچنین خودروسازی سایپا این اطمینان خاطر را به سهامداران خود داده است که انتقال خط فراوری خانواده R به پارس خودرو خللی در شرایط فراوری و فروش این خودروساز ایجاد نخواهد کرد، زیرا در حال حاضر تمام خطوط فراوری سایپا مشغول فراوری محصولات خانواده X100، X200 و کوییک است. پیش تر با توجه به خروج پراید از خطوط فراوری سایپا و نقشی که این خانواده در سبد محصولاتی سایپا به لحاظ تیراژ بر عهده داشت؛ این نگرانی در میان سهامداران به وجود آمده بود که با واگذاری محصول کوییک R به پارس خودرو ظرفیت های فراوریی در سایپا خالی بماند اما با توجه به اطلاعیه سایپا در این خصوص و برنامه ریزی های انجام شده این اتفاق نخواهد افتاد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1227

به "معرفی محصول جایگزین فراوری ساندرو و ال نود در پارس خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی محصول جایگزین فراوری ساندرو و ال نود در پارس خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید