ملی حفاری مقام دوم المپیاد نفت را کسب کرد

به گزارش هنجس بلاگ، یکی از کارشناسان شرکت ملی حفاری ایران در چهارمین المپیاد بین المللی مهندسی نفت دانشگاه صنعتی شریف پیروز به کسب مقام دوم در بخش پژوهش شد.

ملی حفاری مقام دوم المپیاد نفت را کسب کرد

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، عباس اورکی، کارشناس اداره تعمیرات ابزار دقیق مدیریت خدمات فنی این شرکت درباره موفقیت خود گفت: این المپیاد با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت نفت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شهریورماه برگزار و نتایج آن اواخر آبان ماه گذشته اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه در این المپیاد 650 نفر شرکت کننده از ایران و چند کشور منطقه حضور داشتند، اضافه کرد: از این تعداد در مرحله نخست 24 نفر پس از ارزیابی داوران پذیرفته شدند و به مرحله نهایی راه یافتند.

کارشناس اداره تعمیرات ابزار دقیق مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در این ارتباط فرایند جوشکاری لوله های کویل و چالش های مربوط به عملیات حرارتی و تغییر مشخصات مکانیکی ناشی از جوش در جنس لوله آنالیز و ارزیابی شد.

اورکی توضیح داد: لوله دستگاه لوله مغزی یک رشته فولادی مخصوص با عملکرد خاص برای عملیات های درون چاهی استفاده می گردد و در صورت کوتاه شدن آن در مراحل عملیات یا ایجاد آسیب به مقطع لوله، دیگر لوله قابل کار در عملیات نیست با بریدن ناحیه آسیب دیده، یا اضافه کردن با یک جوش مناسب می توان لوله را دوباره احیا کرد.

وی اظهار کرد: این طرح علمی و تحقیقاتی که قابلیت اجرایی شدن دارد با مشارکت تخصصی شرکت دانش بنیان فراساحل سازه آذر سپنتا و حمایت مدیریت پژوهش و فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران انجام شد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2281

به "ملی حفاری مقام دوم المپیاد نفت را کسب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی حفاری مقام دوم المپیاد نفت را کسب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید