نحوه اطلاع رسانی تزریق واکسن کرونا اعلام شد

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، در مورد نحوه اطلاع رسانی از تزریق واکسن کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

نحوه اطلاع رسانی تزریق واکسن کرونا اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، جعفر صادق تبریزی، گفت: افرادی که پرونده الکترونیک سلامت ندارند با مراجعه به نزدیک ترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت برای تشکیل پرونده خود اقدام نمایند.

وی با تاکید مجدد بر اینکه پیامی که در شبکه های مجازی مبنی بر ثبت نام برای دریافت واکسن کرونا دست به دست می گردد جعلی است، گفت: این کار یک شیطنت و چنین پیامی از وزارت بهداشت نبوده است. آدرسی که اعلام شده، مربوط به پرونده الکترونیک سلامت است که تنها پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان به آن دسترسی دارند و پس از ارائه خدمت به مردم آن را در پرونده درج می نمایند. نام کاربری و کد ورود به سایت به هیچکس داده نمی گردد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اضافه کرد: آنالیز های بیشتر در حال اجرا است تا با شناسایی عاملان این اتفاق، برخورد های لازم با آن ها صورت گیرد.

تبریزی درباره افرادی که قرار است بر اساس اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون طی هفته های آینده تزریق واکسن داشته باشند، اظهار کرد: این افراد یا در سامانه های سطح اول پرونده الکترونیک دارند و یا ندارند. اکنون بیش از 85 درصد افراد پرونده الکترونیک سلامت دارند و در طول زمان شیوع کووید 19 با آن ها تماس گرفته شده و مورد غربالگری تلفنی قرار گرفتند یا توصیه های لازم برای مبتلا نشدن به بیماری به آن ها شده است. اما افرادی که فاقد پرونده الکترونیک سلامت هستند می توانند با مراجعه به نزدیک ترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت محل سکونت خود، در مدت زمانی کوتاه (15 دقیقه) اقدام به تشکیل این پرونده نمایند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: تنها مدرک مورد احتیاج برای ثبت نام پرونده الکترونیک سلامت، در دست داشتن کارت ملی است و در صورتی که بیماری زمینه ای دارند باید مدارکی برای اثبات آن همراه خود ببرند تا اطلاعات به دقت ثبت گردد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر ساز و کاری را دنبال می کنیم که ظرف هفته آینده تکمیل شده و سپس از آن طریق با آدرس و نام وزارت بهداشت به وسیله ارسال پیامک برای سرپرست خانوار روش انجام کار را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

تبریزی اضافه کرد: البته بیشتر افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند و بهورز آن ها در روستا یا مراقب سلامت در شهر با آن ها تماس خواهند گرفت و زمان تزریق واکسن را به آن ها اعلام می نمایند که به پایگاه مربوطه رفته و واکسن کرونا را دریافت می نمایند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت تاکید نمود: جای نگرانی وجود ندارد و به محض تأمین واکسن، اقدامات مربوط به تزریق آن بر اساس اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون برای تمام جمعیت صورت خواهد گرفت.

تبریزی تاکید نمود: نحوه فراخوان از رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما خواهد بود که اطلاع رسانی گردد چه گروه سنی در چه بازه زمانی برای دریافت واکسن مراجعه نمایند و سپس ارسال پیامک و هماهنگی تلفنی از بهورز یا مراقب سلامت صورت می گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3014

به "نحوه اطلاع رسانی تزریق واکسن کرونا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه اطلاع رسانی تزریق واکسن کرونا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید