هشدار هواشناسی؛ انباشت آلاینده های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به انباشت آلاینده های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه (3 آذرماه) هشدار داد.

هشدار هواشناسی؛ انباشت آلاینده های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به پایداری هوا و سکون نسبی جو آورده است: عصر چهارشنبه (3 آذرماه) تا شنبه (6 آذرماه) انباشت آلاینده های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران پیش بینی می گردد.

در این شرایط افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک در برخی ساعات کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه ها به ویژه در منطقه ها صنعتی و پرتردد مورد انتظار است.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی، خودداری از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و اجتناب از فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز توصیه می نماید.

از بامداد سه شنبه (2 آذرماه) تا قبل از ظهر چهارشنبه (3 آذرماه) در برخی ساعات وزش باد نسبتاَ شدید به ویژه در نواحی جنوبی و غربی استان پیش بینی می گردد که طی این مدت، بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3608

به "هشدار هواشناسی؛ انباشت آلاینده های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی؛ انباشت آلاینده های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید