واریز بیمه بیکاری برای 103 هزار متقاضی بیکارشده بخاطر کرونا

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : معاون وزیر کار از واریز مقرری بیمه بیکاری برای 103 هزار متقاضی بیکارشده در دوران کرونا خبر داد.

واریز بیمه بیکاری برای 103 هزار متقاضی بیکارشده بخاطر کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار و رفاه اجتماعی امروز در جمع خبرنگاران در محل وزارت کار اعلام کرد: تعداد بیکارانی که بر اثر کرونا بیکار شده اند طبق ثبت نام شدگان در سامانه جامع اشتغال و بیکاری در اسفند ماه 840 هزار نفر بودند که در ماه های بعد این فرایند رو به کاهش گذاشت به گونه ای که تعداد متقاضیان برای دریافت بیمه بیکاری در خرداد امسال به 2 هزار و 800 نفر کاهش یافت.

وی ادامه داد: از 840 هزار نفر ثبت نام شده از اسفند تا به امروز، تعداد 703 نفر مشمول بیمه بیکاری می شدند. از این تعداد 241 هزار نفر فقط بیکار شده در اسفند سال گذشته بودند که برایشان پیامک ارسال شده و تا به امروز 110 هزار متقاضی مقرری بیمه ای شماره حساب اعلام کرده اند و برای 103 هزار نفر مقرری بیمه بیکاری واریز شده و تا 10 روز آینده برای 260 هزار نفر دیگر نیز بیمه بیکاری واریز می شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: برای اثرات کرونا بر کسب و کارها چند سناریو وجود دارد که در یک سناریو می گوید احتمالا فرایند کسب و کارها دوباره رونق بگیرد و بهتر از زمان قبل از کرونا باشد، در سناریوی دیگر می گوید ابتدا به خاطر کرونا کسب و کارها یک افت داشته باشند و بعد از آن سریعا به فرایند گذشته برگردند و در یک سناریو نیز می گوید احتمالا به خاطر موج دوم کرونا دوباره رکود کسب و کارها شروع شود و برای بررسی این سناریوها 11 مولفه اساسی در کسب و کار مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: برای کسانی که از کرونا بیکار شده اما مشمول بیمه بیکاری نمی شوند مانند رانندگان تاکسی و یا مشاغل ساختمانی که بیمه خویش فرما هستند، تسهیلات 6 میلیون تومانی با نرخ 12 درصد پرداخت می شود که با یک تنفس سه ماهه بازپرداخت از مهر ماه شروع می شود و مدت بازپرداخت آن 24 ماهه خواهد بود.

همچنین در این نشست مدیر روابط عمومی وزارت کار نیز گفت: لیست بیکار شدگان از طریق سامانه جامع کار به سازمان تأمین اجتماعی اعلام و لیست بیکار شدگان توسط تأمین اجتماعی نهایی می شود و برای پرداخت مقرری بیکاری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال و طبق ضوابط مقرری بیکاری به افراد بیمه شده بیکار پرداخت می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1012

به "واریز بیمه بیکاری برای 103 هزار متقاضی بیکارشده بخاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز بیمه بیکاری برای 103 هزار متقاضی بیکارشده بخاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید