چرا بورس امروز نزولی شد؟ ، شاخص بورس این هفته برمی گردد

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر تنها مانع پیش روی بازار سهام برای شروع رشد دوباره انتظار کاهش قیمت دلار با روی کار آمدن بایدن است و سخنان رئیس جمهور در رابطه با دلار 15 هزار تومانی نیز ترس و بی اعتمادی بازار را تشدید کرده است. اما دلایل ریزش بورس چیست؟ بورس مثبت می شود؟

چرا بورس امروز نزولی شد؟ ، شاخص بورس این هفته برمی گردد

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه با خبرنگاران در رابطه با دلایل کاهش شدید شاخص بورس گفت: بحث کاهش قیمت دلار و از طرفی جو منفی و بی اعتمادی حاکم بر بازار سرمایه از دلایل اصلی ریزش شاخص بورس محسوب می شوند اما سخنان رئیس جمهور در رابطه با دلار 15 هزار تومانی نیز بی اعتمادی را تشدید کرد. به نظرم با رشد نقدینگی و تورم حاکم بر کشور اگر دلار زیر 20 هزار تومان هم برسد باز هم این قیمت پایدار نیست.

این کارشناس در رابطه با زمان بهبود شرایط بورس گفت: به نظر می رسد در جریان معاملات این هفته شاهد بازگشت بازار سهام باشیم و احتمالا حدود 20 تا 25 درصد تا اسفند ماه بازدهی داشته باشیم. همچنین نمادهای خودرویی در محدوده بازگشت قرار دارند.

همچنین محمد خبری زاد در رابطه با زمان بازگشت بورس گفت: بورس در حال حاضر در منطقه جذابی قرار گرفته است و هر لحظه امکان و شرایط بازگشت وجود دارد اما ایجاد بی اعتمادی نسبت به بازار سرمایه مانع بازگشت پول هوشمند به بازار سهام می شود.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2494

به "چرا بورس امروز نزولی شد؟ ، شاخص بورس این هفته برمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بورس امروز نزولی شد؟ ، شاخص بورس این هفته برمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید