چگونه از بوی بد یخچال خلاص شویم؟

به گزارش هنجس بلاگ، یخچال یکی از اصلی ترین وسایل در هر آشپزخانه است و نقش کلیدی در نگهداری مواد غذایی مصرفی ما دارد، اما بهداشت یخچال یکی از نکاتی است که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد در این صورت با مشکلاتی نظیر بوی بد یخچال، فساد زودتر از هنگام مواد غذایی یا حتی مسمومیت های غذایی روبرو خواهیم شد.

چگونه از بوی بد یخچال خلاص شویم؟

بعضی مواد غذایی موجود در یخچال در صورتی که به درستی نگهداری نشود، ممکن است باعث ایجاد بوهای نامطلوب در فضای یخچال و حتی سبب تغییر بوی سایر مواد غذایی یا نوشیدنی ها شود. برای جلوگیری از بو دریافت یخچال این نکات را رعایت کنید:

یخچال باید حداقل هفته ای یکبار مورد بازرسی قرار بگیرد و تمامی مواد غذایی که تاریخ انقضای آنها گذشته یا دچار فساد شده اند، بوی بد دارند یا کیفیت آنها در حد مناسب برای مصرف نیست، از آن خارج شود. دقت داشته باشید که جلوگیری از ایجاد بوی بد آسان تر از حذف بوهای بد است.

غذاهای تازه و خام را در محلی قرار دهید که به آسانی قابل دیدن باشد تا از خراب شدن آنها جلوگیری به عمل آید. میوه ها و سبزیجات به سرعت دچار افت کیفیت می شوند.

قرار دادن آنها در قسمت های عقبی کشوهایی که دید کمتری دارند، باعث می شود نتوانیم آنها را به راحتی ببینیم.

میوه ها و سبزیجاتی که شسته و آماده مصرف هستند حتما باید در ظروف در بسته یا کیسه های پلاستیکی نگهداری و در اسرع وقت مصرف شوند و از قرار دادن آنها در بخش های با دسترسی کمتر بپرهیزید.

در خصوص گوشت، مرغ و ماهی، نگهداری یخچال تنها برای چند روز محدود توصیه می شود، آن هم به شرطی که بسته بندی آنها باز نشده باشد. آنها را در قسمت های قابل مشاهده و سردتر یخچال قرار دهید.

دمای یخچال یکی از معیارهای بسیار مهم و کلیدی برای نگهداری مواد غذایی است. بهترین دما برای یخچال در محدوده 3 2 درجه سانتی گراد یا 38 35 فارنهایت است.

در این محدوده دمایی سرعت فساد و افت کیفیت مواد غذایی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. مواد غذایی زمانی که فاسد می شوند در اثر فعالیت میکروارگانیسم ها آغاز به فراوری بوهای نامطلوب می نمایند بنابراین هر چه دمای یخچال بالاتر باشد (بالاتر از 4درجه سانتی گراد)، شرایط برای رشد میکروارگانیسم ها و فراوری بو فراهم می شود.

دمای صفر درجه سانتی گراد یا کمتر سبب یخ زدن مواد غذایی می شود و خود مسائل دیگری را از نظر افت کیفیت مواد غذایی به دنبال دارد.

غذاهای پخته را حتما در ظروف در بسته نگهداری کنید. نگهداری آنها در حالت روباز نه تنها سبب فساد سریع تر آنها می شود، بلکه بوی آنها خیلی سریع در یخچال پخش می شود و سایر مواد غذایی این بوها را جذب می نماید.

یکی از راهکارهایی که توصیه می شود قید تاریخ و نوع غذا روی ظروف به وسیله برچسب روی ظروف است تا با دیدن این اطلاعات تصمیم به مصرف سریع تر آنها بگیرید.

چیدمان مواد غذایی به گونه ای باشد که مواد غذایی که دارای بوهای شدیدتری هستند در کنار مواد غذایی حساس به جذب بو قرار نگیرند.

علاوه بر این سیرکولاسیون کافی هوا در فضای یخچال نیز نکته بسیار مهمی است. از پر کردن بیش از حد یخچال بپرهیزید و اجازه دهید هوا به آرامی در همه نقاط یخچال جریان داشته باشد.

با رعایت تمامی نکات فوق می توانید از بد بو شدن یخچال جلوگیری کنید. با این وجود ضروری است هر چند وقت یک بار با استفاده از روش های مناسب یخچال خود را از شر بوهای بد راحت کنید.

استفاده از ترکیب 128 گرم جوش شیرین یا بیکینگ پودر به ازای 3.8 لیتر آب گرم و تمیز کردن محفظه داخلی یخچال با یک اسفنج مناسب برای حذف هر گونه به جامانده غذایی توصیه می شود. طبقات، قفسه ها و کشوها باید به طور جداگانه خارج و شسته شوند.

از ساییدن شدید بخش های پلاستیکی بپرهیزید چرا که باعث خراش آنها می شوند. همچنین می توانید جوش شیرین را به عنوان بو گیر در یک ظرف در باز در یخچال قرار دهید.

همچنین می توانید از قهوه ای آسیاب شده را نیز به مدت 4 3 روز روی یک سینی پخش نموده و در یکی از طبقات یخچال قرار دهید.

دکتر مریم قادری قهفرخی - متخصص صنایع غذایی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1154

به "چگونه از بوی بد یخچال خلاص شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از بوی بد یخچال خلاص شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید