چین تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان را رد کرد

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین اتهام زنی های آمریکا درخصوص بدرفتاری مقامات شهر گوانگ جو با سیاه پوستان را رد کرد.

چین تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان را رد کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل هنجس بلاگ، ژائو لیجیان سخنگوی وزیر امور خارجه چین اتهامات آمریکا علیه این کشور درخصوص تبعیض نژادی نسبت به سیاه پوستان را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، لیجیان گفت آمریکا این اتهام پراکنی ها را به قصد بر هم زدن روابط میان چین و کشورهای آفریقایی انجام داده است.

پیش تر کنسول گری آمریکا در شهر گوانگ جو از شهروندان آمریکایی سیاه پوست و آفریقایی ها خواسته بود به دلیل بدرفتاری های نژادی که در این شهر در جریان است، از سفر به آن خودداری نمایند.

آمریکایی ها مدعی شده بودند مقامات چینی هنگام مبارزه با ویروس کرونا در این شهر، رفتار تبعیض آمیزی نسبت به سیاه پوستان دارند.

این در حالی است که در آمریکا شمار مبتلایان و قربانیان سیاه پوست ویروس کرونا به دلیل تبعیض هایی که در این کشور وجود دارد، بیشتر از سفید پوست ها است.

روزنامه واشنگتن پست اخیراً در گزارشی نوشت آمار و ارقامی که در هفته های اخیر از شهرها، مناطق و ایالات منتشر شده، نگران نماینده است، 30 درصد از جمعیت شیکاگو سیاهپوست هستند اما 70 درصد از افرادی که در این شهر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند، سیاهپوست می باشند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 642

به "چین تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید