گردنبند ضد کرونایی ناسا

به گزارش هنجس بلاگ، کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می نمایند از دست زدن به صورت خود خودداری نمایند تا احتمال ابتلای آنان به کووید19 کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می نماید. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا گردنبندی ابداع نموده اند که پالس نام دارد.

گردنبند ضد کرونایی ناسا

مهندسان ناسا گردنبندی را با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته اند که در شرایط کرونا می تواند برای پیشگیری از آلودگی افراد راهگشا باشد.

ناسا در بیانیه ای در باره این گردنبند (پالس) گفت: هدف پالس کاهش گسترش کووید19 است. فرد در صورت لمس سطوح آلوده و سپس لمس چشمان، دهان یا بینی به این بیماری مبتلا می گردد. اما این گردنبند با هدف جایگزین کردن ماسک طراحی نشده است و باید در کنار اقدامات دیگر برای جلوگیری از ابتلا به کووید19 استفاده گردد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می نمایند از دست زدن به صورت خود خودداری نمایند تا احتمال ابتلای آنان به کووید19 کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می نماید. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا گردنبندی ابداع نموده اند که پالس نام دارد.

این گردنبند مجهز به یک حسگر با گستره عملکرد 12 اینچ و همچنین یک موتور ارتعاشی کوچک است. هنگامیکه فرد دستش را به سمت سرش حرکت می دهد، این موتور ارتعاشی فعال می گردد. هرچه انگشتان فرد به صورت او نزدیک تر شوند، میزان ارتعاش گردنبند نیز بیشتر می گردد.

منبع: اسپوتنیک

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1225

به "گردنبند ضد کرونایی ناسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردنبند ضد کرونایی ناسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید