اراک در شرایط قرمز کرونا

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس علوم پزشکی اراک گفت: ️بر اساس آخرین آمار شرایط شهرستانهای استان مرکزی از لحاظ میزان شیوع کرونا در 30 تیرماه 99، شرایط اراک قرمز شد و شهرستان های آشتیان، تفرش، دلیجان، ساوه، زرندیه، شازند و محلات در شرایط زرد قرار گرفته اند.

اراک در شرایط قرمز کرونا

️به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه افزود: شهرستان های خمین، فراهان و کمیجان اکنون در شرایط نارنجی قرار دارند. این شهرستانها در هفته گذشته نیز در این شرایط قرار داشته اند و تغییری در شرایط آنها صورت نگرفته است.

وی توضیح داد: متاسفانه شهر اراک نیز، بر اساس آخرین شرایط شهرستانهای استان وارد شرایط قرمز شده است که این شرایط در اثر عدم رعایت موارد بهداشتی و عدم توجه به توصیه های کارشناسان حوزه بهداشت و درمان رخ داده و اگر این شرایط ادامه دار باشد می تواند شرایط را بحرانی تر کند.

️رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان شازند در هفته گذشته در شرایط سفید قرار داشت که متاسفانه در اثر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی این شهرستان در شرایط زرد قرار گرفته است.

️وی تاکید نمود: استان مرکزی در روزهای ابتدایی آغاز کرونا با شیوع بالایی همراه بود که با درایت و مدیریت صحیحی که در استان انجام شد و با رعایت توصیه های بهداشتی که مردم با فرهنگ استان انجام می دادند به خوبی این بحث مدیریت شد و تا مدتها این شرایط مناسب پابرجا بود.

جمالیان گفت: متاسفانه در چند روز گذشته بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک شاهد حجم بالای بیماران بستری مبتلا به کرونا بوده است که تقریبا ظرفیت بیمارستان تکمیل شده و اگر این شرایط ادامه پیدا کند می بایست تمام بیمارستان های استان را فقط به بستری بیماران کرونایی اختصاص دهیم و این امر ضربه ای سنگین به حوزه سلامت استان وارد می نماید.

وی در سرانجام گفت: در حال حاضر تنها راه برون رفت از این بحران، توجه مردم به توصیه های کارشناسان حوزه سلامت است. مردم فقط در موارد اضطراری بیرون بروند، از ماسک استفاده نمایند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، تا هرچه سریعتر این ویروس منحوس در استان ما و کشور ما مهار گردد.

جمالیان همچنین امروز از شناسایی 109 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته اطلاع داد و گفت:️ بدین ترتیب تعداد موراد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به 5616 نفر رسیده است.

️وی در ادامه گفت: از تعداد 109 مورد جدید در استان 27 مورد این بیماران در بیمارستانهای استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می نمایند. 82 مورد از بیماران جدید که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.

️ دکتر جمالیان در ادامه افزود: متاسفانه در 24 ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی ها در اثر ابتلا به این ویروس247 نفر است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1357

به "اراک در شرایط قرمز کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراک در شرایط قرمز کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید