افزایش موقتی تورم در ماه های ابتدایی سال کنترل شده است

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس کل بانک مرکزی تاکید نمود که افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال که عمدتاً ناشی از شیوع کرونا و تحریک انتظارات بود با اقداماتی که در حال اجرا است، کنترل شده است.

افزایش موقتی تورم در ماه های ابتدایی سال کنترل شده است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: کوشش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازار های پولی و ارزی کشور از سوی آمریکا و همدستان او تازگی ندارد، هدف همه این اقدامات، بخصوص در یک سال اخیر، ایجاد انتظارات منفی در مردم برای به زانو درآوردن اقتصاد کشور بوده است.

علیرغم اینکه این فشار ها مسائل و سختی هایی برای مردم ایجاد نموده، ولی، به طور قطع نتوانسته به اهداف اصلی خود برسد. با تدابیر متخده، القای انفجار نقدینگی و ابر تورم به وسیله تحریک انتظارات نیز، با ناکامی روبرو شده است.

افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال، که عمدتاً ناشی از شیوع کرونا و تحریک انتظارات بود، با اقداماتی که در حال اجرا است، کنترل شده است و کوشش جدی برای نیل به هدف تورمی اعلام شده، انجام و استمرار خواهد داشت.

احتیاج های اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و احتیاج های ارزی، هم به وسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، در حال تأمین است، و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمد های دولت از فروش نفت، با یاری صادرکنندگان کوششگر، تأمین ارز برای کالا های ضروری و مواد اولیه در جریان است.

بانک مرکزی، برنامه های خود را، بر اساس ادامه تحریم های امریکا تنظیم نموده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز نمی تواند به برنامه های ما در حفظ پایداری بازار ها آسیبی وارد کند.

بانک مرکزی ایران اولویت خود را بر تقویت ثبات و جلوگیری از نوسانات ناشی از سفته بازی و یاری به پایداری و شکوفایی اقتصاد و فراوری قرار داده است و با رصد مستمر متغیر های کلان اقدامات ضروری در بازار های پول و ارز، انجام خواهد داد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1622

به "افزایش موقتی تورم در ماه های ابتدایی سال کنترل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی تورم در ماه های ابتدایی سال کنترل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید