ترامپ: برای انجام حملاتی علیه نیروهای مان در عراق برنامه ریزی شده است

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری گفت که اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد برای انجام حملاتی علیه نیروهای آمریکایی در عراق برنامه ریزی شده است اما گفت که اطلاعات بیشتری در این زمینه نخواهد داد.

ترامپ: برای انجام حملاتی علیه نیروهای مان در عراق برنامه ریزی شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روزچهارشنبه (به وقت واشنگتن) مدعی شد که این کشور اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد که فعالیت هایی برای آماده سازی حملاتی علیه نیروهایمان در عراق در حال انجام است اما از ارائه اطلاعات بیشتر در این باره خودداری کرد.

وی که در کنفرانس خبری درباره اقدامات دولتش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا صحبت می کرد درباره توئیت چند ساعت پیش خود گفت: به ایران هشدار می دهیم. اگر نظامیان ما را در عراق اذیت کنید بهای گزافی برای آن خواهید پرداخت.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: واکنش ما به طرف دیگر در عراق دردناک خواهد بود. دارای نیروی هوایی بزرگی در آنجا هستیم و پایگاه هوایی ما در آنجا همچنان فعال است. ایران مسائل زیادی دارد و نیازمند یک مشکل بیشتر نیست.

ترامپ مدعی شد که ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا با مسائل زیادی روبرو است.

آمریکا در حال حاضر 212 هزار مبتلا به ویروس کرونا دارد و آمار قربانیان کرونا در این کشور به حدود 5 هزار نفر رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنانش گفت که واشنگتن تحت هر شرایطی اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را نخواهد داد.

ترامپ در ادامه درباره ایران گفت: من فکر می کنم آنها خواستار یک توافق هستند اما نمی دانند واقعا چگونه آغاز کنند. برخی توصیه های بد از سوی جان کری، وزیر خارجه سابق به آنها داده می شود.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره برداشتن تحریم ها علیه ایران در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: تمام کاری که ایرانی ها باید انجام دهند این است که با ما تماس بگیرند و درخواست کمک کنند.

در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آمریکا، ایالت های این کشور با کمبود تجهیزات پزشکی و حفاظتی برای پرسنل بیمارستانی خود روبرو هستند. روز گذشته فرماندار ایالت کانکتیکت آشکارا اعلام کرد که انبار ملی استراتژیک این کشور از تجهیزات پزشکی و حفاظتی تهی شده و هر ایالت خود باید به فکر تامین نیازمندی های پزشکی باشد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 547

به "ترامپ: برای انجام حملاتی علیه نیروهای مان در عراق برنامه ریزی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: برای انجام حملاتی علیه نیروهای مان در عراق برنامه ریزی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید