کاخ سفید کارگروه ویروس کرونا را منحل می نماید

به گزارش هنجس بلاگ، رییس جمهوری آمریکا از توقف فعالیت کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید در هفته های آینده خبر داده است.

کاخ سفید کارگروه ویروس کرونا را منحل می نماید

به گزارش هنجس بلاگ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با قدردانی از عملکرد این کارگروه تاکید نمود، مقابله با همه گیری ویروس کرونا از طریق سازمان های مربوط پیگیری خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید به ریاست مایک پنس، معاون رییس جمهوری، راهنمایی اقدامات دولت در برابر همه گیری ویروس کرونا را برعهده دارد.

از جمله وظایف آن تبیین سیاست های فاصله گذاری اجتماعی و هماهنگی با موسسه های علمی و بهداشتی و فرمانداران ایالت های مختلف آمریکاست.

ترامپ که برای بازدید از یک کارخانه فراوری ماسک های بهداشتی به آریزونا سفر نموده بود، گفت: مایک پنس و کارگروه تحت راهنمایی او عملکرد خیلی خوبی داشتند ولی حالا درحال آنالیز روش های دیگر هستیم. به گفته ترامپ این اقدام در حالی صورت می گیرد که آمریکا وارد مرحله جدیدی در مبارزه با ویروس کرونا می گردد.

به گفته ترامپ، تمرکز مرحله جدید بر ایمنی و بازگشایی کشور خواهد بود. ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا ماموریت دولت او در مبارزه با ویروس کرونا به خاتمه رسیده است، گفت: خیر. ماموریت زمانی کامل می گردد که همه گیری خاتمه یافته باشد.

پیش از سخنان ترامپ، مایک پنس در سخنانی گفته بود که دولت آمریکا هفته آخر ماه مه (پنجم تا دوازدهم خرداد) را زمان مناسب برای توقف فعالیت های کارگروه مقابله با ویروس کرونا و انتقال مسوولیت های آن به سازمان ها و وزارتخانه های مسوول می داند.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا به حدود یک میلیون و 200 هزار تن رسیده است و تعداد قربانیان این همه گیری هم سه شنبه از رقم 70 هزار تن فراتر رفت. این در حالی است که در حال حاضر روزانه 20 هزار تن به تعداد بیماران در آمریکا افزوده می گردد. آمار مرگ از روز شنبه تا به امروز حدود 9000 تن افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 13 تیر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 803

به "کاخ سفید کارگروه ویروس کرونا را منحل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید کارگروه ویروس کرونا را منحل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید