گردان: افزایش فراوری ماسک مستلزم واردات دستگاه است ، بسیاری از ماسک های فراوریی به دانشگاه ها داده شد

به گزارش هنجس بلاگ، نماینده وزارت صمت در تامین فراوریی های اقلام بهداشتی گفت: با توجه به اینکه خود چین و بسیاری از کشور های صنعتی به شدت با بیماری کرونا درگیرند تهیه دستگاه های فراوری ماسک فعلا بعید به نظر می رسد.

گردان: افزایش فراوری ماسک مستلزم واردات دستگاه است ، بسیاری از ماسک های فراوریی به دانشگاه ها داده شد

مهندس کیوان گردان؛ مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت و نماینده این وزارت خانه در تامین واحد های فراوریی اقلام بهداشتی در شرایط بحران کرونا در مصاحبه با خبرنگار مالی خبرنگاران گفت: پیش از این کمبودی در تامین اقلام بهداشتی کشور از جمله ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی نماینده نداشتیم و حتی واحد های فراوریی ما با 30 درصد ظرفیت فراوری می کردند و به بسیاری از کشور های همسایه صادرات داشتند، اما با شیوع کرونا در ایران تقاضا به شدت افزایش یافت.

گردان ادامه داد: از همان روز اول جلسات با 13 فراورینماینده ماسک و صد ها فراورینماینده دستکش و لباس گان و محلول های ضدعفونی آغاز شد و فراوری به بالاترین سطح خود در سه شیفت تمام وقت رسید و تا الان هم ادامه دارد.

نماینده وزارت صمت در تامین اقلام بهداشتی با بیان اینکه هیچ مسئله ای در تامین مواد اولیه فراوری نداریم اضافه نمود: در دو سه روز آینده حجم بیشتری از محصولات فراوریی به وزارت بهداشت برای توزیع در مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه ها عرضه خواهد شد تا مشکل کمیابی به حدی مرتفع گردد ضمن اینکه باید توجه داشت هر فردی باید به اندازه محدود از این کالا ها تهیه کند چرا که همه مردم کشور با جمعیت 80 میلیونی به آن ها احتیاج دارند.

وی در رابطه با ظرفیت افزایش فراوری روزانه 1.5 میلیون ماسک به 4.5 میلیون که به گفته قائم مقام وزیر صمت از سوی فراورینمایندگان اعلام آمادگی شده است گفت: این موضوع نشدنی نیست، با آنالیز های کارشناسی اجرا شده متوجه شدیم ماشین آلاتی وجود دارد که اگر کسی بتواند وارد کند و دستگاه سه شیفت کار کند می تواند روزانه 800 هزار ماسک فراوری نماید اما مساله این است که با توجه به اینکه خود چین و بسیاری از کشور های صنعتی به شدت با بیماری کرونا درگیرند تهیه دستگاه های فراوری ماسک فعلا بعید به نظر می رسد.

گردان اضافه نمود: علاوه بر فراورینمایندگان بسیاری از نهاد ها و دستگاه ها برای فراوری بیشتر اعلام آمادگی می نمایند و از نظر مواد اولیه، نیروی انسانی و سایر ملزومات هیچ مسئله ای وجود ندارد، اما تهیه دستگاه در شرایطی که کرونا در تمام دنیا منتشر شده و همه کشور ها به شدت به اقلام بهداشتی احتیاج دارند امری مشکل است که البته وزارت صمت همچنان با یاری تجار پیگیر آن است.

نماینده وزارت صمت در تامین اقلام بهداشتی در رابطه با تعداد دقیق فراوری ماسک در هر یک از 13 واحد فراوریی گفت: تا چند روز پیش وزارت صمت نماینده ای برای رصد میزان فراوریات کارخانه های ماسک نداشت، اما با توجه به حساس شدن موضوع سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان نماینده ناظر خود را در مراکز فراوریی مستقر نموده است بنایراین در یکی دو روز آینده آمار دقیق فراوری در محل کارخانه ها معین و از سوی وزارت صمت اعلام می گردد.

گردان در مورد صحبت های وزیر بهداشت که در نامه ای از وزیر صمت گلایه نموده و اعلام نموده بود تا کنون تنها 1 میلیون ماسک به ما تحویل داده شده است گفت: وزیر محترم بهداشت تنها آمار تحویل به هیئت امنای ارزی معالجه بیماران را که از چند روز پیش قرار شد به آن ها تحویل دهیم مطرح کردند در صورتی که هفته اول و بیشترین حجم فراوریات به دلیل تحت فشار بودن و شرایط حساس مستقیما به مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور عرضه شده است.

وی اضافه نمود: همانطور که در مصاحبه قبلی با خبرنگاران هم اشاره کردم آمار فراوری روزانه 1.5 میلیون ماسک از طرف دکتر حسین صفوی مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اعلام شد و خود ما آماری مبنی بر تعداد فراوری مطرح ننموده بودیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 426

به "گردان: افزایش فراوری ماسک مستلزم واردات دستگاه است ، بسیاری از ماسک های فراوریی به دانشگاه ها داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردان: افزایش فراوری ماسک مستلزم واردات دستگاه است ، بسیاری از ماسک های فراوریی به دانشگاه ها داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید