هوش مصنوعی

ظهور ارتش ابرسربازان نزدیک است

در حالی که چندین کشور از جمله چین و آمریکا در پی بهره برداری از فناوری های نوین به خصوص فناوری ویرایش ژن برای تقویت بدن سربازان خود هستند، به نظر می رسد ظهور ابرسربازان در آینده نزدیک دور از تصور نیست.

18 دی 1399

خبرنگاران پردیس کیش دانشگاه تهران می تواند معین دانشگاه های استان گردد

کیش-خبرنگاران- استاندار هرمزگان، صبح امروز در جریان سفر به جزیره کیش و در بازدید از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران تاکید نمود که این پردیس می تواند تعیین دانشگاه های سطح استان گردد.

4 آبان 1399

ساخت شیشه ای که بدون شکستن خم می گردد

محققان دانشگاه مودنا(Modena) و رجیو امیلیا(Reggio Emilia) و دانشگاه فناوری دلفت(Delft) یک دستگاه به اصلاح plug-and-play ساخته اند که به راحتی می تواند به منظور بهبود دید میکروسکوپ ها به آنها اضافه گردد.

6 شهریور 1399

پیش بینی هایی که به حقیقت پیوستند، از پادآرمان تا واقعیت

جرج اورول در کتاب 1984 پیش بینی هایی در خصوص جهان آینده، فناوری ها و ارتباطات کرده است. در این گزارش به بررسی فناوری های پیش بینی شده وی و نمونه های مشابه و موجود آن در جهانی امروزی می پردازیم.

31 مرداد 1399

ماسک ضدکرونای سه بعدی در راه بازار

جدیدترین ماسک ضد کرونا Bespoke با فناوری هوش مصنوعی طراحی شده و پس از چاپ سه بعدی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

4 مرداد 1399

چگونه سرسبزی باغچه را با تکنولوژی مدیریت کنیم؟

این روز ها بسیاری از افراد در خانه های آپارتمانی و کوچک زندگی می نمایند و در نتیجه به باغچه های عظیم دسترسی ندارند. اما به نظر می رسد تکنولوژی راهکاری برای حل این مشکل دارد.

8 تیر 1399

در فلوریدای امریکا شاتل های خودران نمونه های کرونا را جمع می کنند

کلینیک مشهور مایو در فلوریدای امریکا برای جمع آوری و حمل و نقل نمونه های آزمایش کروناویروس از شاتل های خودران استفاده می کند.

8 خرداد 1399

شرکت کنندگان جشنواره های کارآفرینی دانشگاه شریف صاحب شرکت های چند ده میلیاردی شدند

مدیر پارک علم و فناوری دانشگاه شریف گفت: تعداد زیادی از شرکت کنندگان دوره های قبل جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف، اکنون صاحبان شرکت های چند ده میلیاردی شده اند.

12 فروردین 1399

پاسخ شرکت های فناور به 10 چالش فرصت ساز کشاورزی

در حوزه کشاورزی ایران، چالش هایی وجود دارد که می تواند به نوبه خود برای شرکت های فناور و استارتاپ های ایرانی، فرصت های قابل توجهی داشته باشد که این شرکت ها در حوزه کشاورزی در حال تدارک پاسخ های فناورانه به این چالش ها هستند.

11 فروردین 1399

روبات ها بلای جان کارمندان بانک!

در نتیجه افزایش مسائل اقتصادی و تقویت نقش روبات ها در صنعت بانکی، میزان تعدیل نیرو در بانک ها افزایش چشمگیری داشته است.

2 اسفند 1398