صنایع دستی

درباره خرید و فروش خانه در ملایر بدانیم

صاحب خانه شدن برای اولین بار، همراه با استرس ها و تنش های خاصی است. به همین منظور قبل از خرید خانه نکاتی را باید در نظر بگیریم. در مرحله اول این نکته مهم است که در کدام شهر و کدام منطقه اقدام به خرید و فروش میکنیم. امروزه یکی از شهرهایی که برای زندگی مورد...

25 خرداد 1399

غذاهای محلی خراسان رضوی، تجربه ای متفاوت برای هر ذائقه

امروزه سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که زمانی یک استان واحد را تشکیل می دادند، به زعفران، زرشک، صنایع دستی، و غیره معروف است. در این بین، غذاهای محلی خراسان رضوی هم یکی از مواردی است که توجه گردشگران و محققان را به خود جلب می نماید. فرهنگ و تاریخ...

24 خرداد 1399

خبرنگاران نمایشگاه مجازی صنایع دستی یزد دایر شد

یزد- خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: به منظور حمایت از هنرمندان در بحران کرونا نخستین نمایشگاه مجازی صنایع دستی استان راه اندازی شد.

12 خرداد 1399

عمارت والی کهره هلیلان ایلام مرمت می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از مرمت قلعه والی کهره شهرستان هلیلان اطلاع داد.

24 اردیبهشت 1399

سطح اشغال هتل های استان همدان زیر یک درصد است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافر پذیر در استان همدان را گزارش دهند.

23 اردیبهشت 1399

درخواست معاون رئیس جمهور برای حفظ حریم بیابان لوت

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به استانداران خراسان جنوبی، کرمان و سیستان بلوچستان، درباره حفاظت از حریم بیابان لوت هشدار داد و خواهان توجه به ضوابط حریم این اثر طبیعی شد.

25 فروردین 1399

شهر اولین ها منتظر میهمانان 2018، تبریز وفرصتی بنام پایتخت گردشگری

خبرنگاران، گروه استان ها- زهرا ناصران:از کودکی تابه حال در هرجایی که نام تبریز به گوشم خورده است همواره عنوان شهر اولین ها نیز با آن همراه بوده، اما اکنون که سال ها از دوران کودکی ام می گذرد، نام تبریز دیگر همانند گذشته با پسوند یا پیشوند اولین ها برده...

20 فروردین 1399

حفار غیرمجاز امامزاده میر محمد استان سمنان دستگیر شد

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از دستگیری حفار غیرمجاز امامزاده میر محمد استان سمنان اطلاع داد.

17 فروردین 1399

همه چیز درباره وَن لایف استایل؛ خانه به دوشان جهانگرد

ما در ماشین حمام و دست شویی نداریم. یک چادر داریم که کف ندارد و در آن حمام می کنیم. مدل حمام کردن مان هم این طور است که اول سرمان را می شوییم و بعد بدن مان را. برای دست شویی هم از خاک و بیلچه استفاده می کنیم. من موهایم را پسرانه زدم تا راحت تر باشم.

11 فروردین 1399

پلمب بنای 400 ساله خانه امامی میبد که با بتون مرمت شد!

مسئول واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اطلاع داد: خانه امامی شهر میبد متعلق به دوره صفویه و با 400 سال قدمت، به دلیل ساخت و ساز بتنی در آن با دستور دادستان پلمب شد.

26 اسفند 1398

پیشرفت 90 درصدی مرمت حمام تاریخی مسجد جامع شهرکرد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی حمام تاریخی مسجد جامع(خان) شهرکرد 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

24 اسفند 1398

مراحل جدید مرمت کارخانه تاریخی پنبه پاک کنی گرمسار شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حسین خواجه بیدختی گفت: در فاز جدید مرمت بنای تاریخی کارخانه پنبه پاک کنی گرمسار، تا کنون 40 درصد از دیوار غربی کارخانه مرمت شده است.

18 اسفند 1398

گردشگری غذا جاذبه تمام فصول اردبیل

آوازه آش دوغ اردبیل به عنوان یکی از اصلی ترین آش های سنتی این خطه در شهرهای دیگر شنیده شده و کسانی که مزه ترش ترکیب سبزی تازه، دوغ محلی، نخود، کوفته قلقلی، برنج، تخم مرغ و سیر را تجربه کردند از آن به عنوان یکی از لذیذ ترین غذاهایی که تا به حال خورده...

6 اسفند 1398

برگزاری جشنواره غذایی در قم در جذب گردشگران تاثیر زیادی دارد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی قم گفت: با توجه به ظرفیت های استان برای جذب توریسم مذهبی و موقعیت استراتژیک و سیاسی قم باید جاذبه های لازم برای اقامت طولانی مدت این مسافران را فراهم کنیم.

5 اسفند 1398

وجود 900 معلول ضایع نخاعی تحت پوشش بهزیستی لرستان

خبرنگاران/لرستان مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 900 معلول ضایع نخاعی تحت پوشش بهزیستی استان بوده که علت عمده معلولیت آنها تصادفات و سقوط از ارتفاع گزارش شده است.

5 اسفند 1398

ایجاد 33 منطقه نمونه گردشگری در استان مرکزی به تصویب رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی گفت: ایجاد 33 منطقه نمونه گردشگری در استان مرکزی به تصویب رسید.

30 بهمن 1398

ویتنام در جستجوی بازار برنج ایران

خبرنگاران - گروه استان ها: سفر هیئت تجاری و مالی ویتنام به مازندران با هدف آنالیز قابلیتهای مختلف استان از روز دوشنبه شروع شد و این هیئت ظهر سه شنبه در نشست با استاندار مازندران، زمینه های همکاری دو طرف را آنالیز کردند.

29 بهمن 1398

تهیه اطلس گردشگری فارس

به گفته مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اطلس گردشگری این استان تهیه می گردد.

25 بهمن 1398

برگزاری جشنواره آیینی و سنتی قوچ قاتما در روستای پره خودیک ماکو

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ماکو از برگزاری دومین جشنواره آیینی و سنتی قوچ قاتما با حضور سازمان مردم نهاد قالابوم و تعداد زیادی از گردشگران داخلی روز گذشته آدینه 17 آبان در روستای پره خودیک ماکو اطلاع داد.

11 دی 1398

نشست شورای ملی گفت و گوی سمن های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گشت

نشست اعضای شورای ملی گفت و گوی سمن های میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با حضور سرپرست معاونت مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و مدیرکل دفتر امور تشکل های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عصر امروز سه شنبه 14 آبان 98...

5 دی 1398
تعداد: (21)